اجرای بازی‌های ایکس باکس وان روی آیفون در آینده نزدیک

طبق گزارشی که اخیرا منتشر شده، مایکروسافت به زودی اپلیکیشنی جدید را عرضه خواهد کرد که ‌می‌تواند امکان استریم بازی‌های ایکس باکس وان را روی دستگاه‌های مجهز به سیستم عامل آی او اس فراهم کند.

بر این اساس، اپلیکیشن ایکس باکسی جدید به اپ استور اضافه خوااهد شد که به قابلیت ریموت پلی مجهز خواهد شد و کاربران با کمک آن، ‌می‌توانند بازی‌های این کنسول را روی گوشی آیفون خود اجرا کنند. قابلیت ریموت پلی با سرویس ایکس کلاد مایکروسافت که بازی‌ها را مستقیما از سرورها استریم ‌می‌کند، متفاوت است؛ در حالی که با ریموت پلی، کاربر ‌می‌توانند از کنسول ایکس باکس وان، بازی‌ها را استریم و اجرا کنند.

همچنین قابلیت ریموت پلی تنها با کنسول ایکس باکس وان سازگار است و از ایکس کلاد پشتیبانی ن‌می‌کند. در واقع، عملکرد آن شبیه به قابلیت ریموت پلی پلی استیشن ۴ سونی است که هم اکنون برای کاربران اندروید و آی او اس قابل استفاده است.

طبق اطلاعات این گزارش، کاربران ‌می‌توانند از طریق وای فای، ارتباط LTE یا ۵G به کنسول ایکس باکس خود دسترسی داشته باشند. از آنجایی که این اپلیکیشن، کنترل ایکس باکس خانگی را برای کاربر فراهم ‌می‌کند، وی ‌می‌تواند از بیرون از خانه این کنسول را روشن کند. در ایجاف ایکس باکس بدون هیچ صدا و یا روشن شدن چراغ کنسول، روشن خواهد شد و پس از قطع ارتباط و بعد از مدتی غیرفعال بودن، به حالت استندبای خواهد رفت.

البته مایکروسافت چندی پیش، اپلیکیشن ایکس باکس را برای گوشی‌های اندرویدی عرضه کرد و گفته ‌می‌شود که نسخه آی او اس این اپلیکیشن از همان طراحی و قابلیت‌های جدید برخوردار خواهد شد. با کمک این اپلیکیشن، کاربران ‌می‌توانند تنظیمات کنسول را تغییر داده، بازی‌ها را حذف و حافظه کنسول را مدیریت کنند و همچنین بازی‌ها را روی کنسول دانلود کنند.

طبق این گزارش، اپلیکیشن جدید ایکس باکس از لحاظ سرعت، عملکرد بهتری را نسبت به نسخه‌های قبلی آی او اس خواهد داشت. با این حال، این بروزرسانی تغییری را در وضعیت ایکس کلاد ایجاد نخواهد کرد. در حال حاضر، اپلیکیشن ایکس باکس در حال گذراندن مراحل تست خود بود و به زودی به اپ استور اضافه خواهد شد.

The post اجرای بازی‌های ایکس باکس وان روی آیفون در آینده نزدیک appeared first on ITIRAN | آی تی ایران.